Elektrik Taahhüt Hizmetlerimiz

 
YAPISAL KABLOLAMA

Yapısal Kablolama Projeleri; mevcut teknolojilerin sunduğu imkanlarla data, ses, görüntü ve elektronik veri iletişimini kablolama çözümüyle sunulmaktadır. İDEA, fiber ve bakır kablolama tekniklerini ve deneyimlerini birleştirerek yapısal kablolama projelerini hazırlayıp uygulamaktadır. İDEA, etkin, verimli, güvenli ve optimum anahtar teslimi projeleri hazırlar. Uygulamada da yaptığı testler sonucunda sertifikalandırarak projenin geleceğini garanti altına alır.

YANGIN İHBAR SİSTEMLERİ

İDEA, güvenlik sistemlerinin kurulması için gerekli altyapıyı yapısal kablolama teknikleri ile zaten gerçekleştirmektedir. Yangın Algılama ve ihbar sistemleri Yangın Algılama-ihbar ve söndürme Sistemlerini tasarımdan uygulamaya kadar ki aşamalarda yapmaktadır.

CCTV GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİA

Bu uygulamada aşağıda belirtilen işleri de tasarımdan uygulamaya kadar ki aşamalarında hizmet sunmaktadır.

Siyah Beyaz ve Renkli CCTV sistemleri (Sesli veya sessiz)
Gizli Kamera ve Dome Kamera sistemleri
IP Kamera sistemleri
Görüntülü kapı girişi sistemleri

GÜVENLİK VE KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Bu uygulamada aşağıda belirtilen işleri de tasarımdan uygulamaya kadar ki aşamalarının tamamında hizmet sunmaktadır.

Araç altı tarama ve plaka tanıma sistemleri
Personel takip sistemleri
Çanta ve vücut arama ve kontrol sistemleri
Çevre, bina, ev, okul, iş yeri, banka ve kuyumcu güvenlik sistemleri alarm sistemleri
Kapı girişi için access ve bariyerli, geçiş sistemleri.
Kartlı giriş sistemleri (Access Control)
Bekçi kontrol sistemleri
Engelleme bariyerleri ROAD BLOCKERve turnikeler
Kapı ve el tipi detektörler
Otopark sistemleri
Bilgisayarlı merkezi güvenlik kontrolü
Hırsız alarmı ve güvenlik sistemi
Mağaza güvenlik sitemleri

IP TELEFON SİSTEMLERİ VE ALTYAPILARI

Çözüm ortakları ile birlikte müşterinin ihtiyaçlarına uygun IP Telefon Sistemi tasarımı, altyapılarının hazırlanması, donanım bileşenlerinin tedariki, kurulum ve devreye alınmasına yönelik hizmetler sunulmaktadır. Bu kapsamda, koşulların doğurduğu ihtiyaçlara göre, diğer sistemler ile entegrasyon hususlarında da danışmanlık desteği verilebilmektedir.

IP TELEVİZYON SİSTEMLERİ VE ALTYAPILARI

Uydu anten tarlasından başlayarak hizmet sunum noktasına kadar, çözüm ortakları ile birlikte ihtiyaca uygun tasarımı, donanım bileşenlerinin üretilmesi, tedariki, kurulum ve devreye alınmasına yönelik hizmetler sunulmaktadır. IP TV sistemleri ile birlikte Video-on-Demand, reklam mecrası, mesajlaşma, bilgilendirme, internet bağlantısı, radyo yayını gibi multimedya yeteneklerini de, uzaktan yönetilebilirlik imkanları ile, sisteme dahil edebilmektedir. İhtiyaca göre, diğer sistemler ile (otel yönetim sistemleri gibi) entegrasyon hususlarında danışmanlık desteği verilebilmektedir.

YAPISAL KABLOLAMA

Mevcut teknolojilerin sunduğu imkanlarla aydınlatma altyapıları, kuvvetli akım besleme, panolar ve tali tabloların tedarik, montaj ve devreye alınmasına yönelik hizmetler sunulmaktadır.